KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyrer 13486245
*
nr 1348 6245
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyrer, 2 st, Signerade. Motivet: 24x15 & 20x25 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 19:44:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 18:22:42
1
900 kr
21/9 19:33:34
2
Vinnande bud
21/9 19:36:37
1
1.200 kr
21/9 19:36:37
2
1.300 kr (Budbetjänt)
21/9 19:39:13
1
1.400 kr
21/9 19:39:13
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyrer
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Läs om budbetjänten
nr 1348 6245
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Trägravyrer, 2 st, Signerade. Motivet: 24x15 & 20x25 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 18:22:42 | 1 | 900 kr |
21/9 19:33:34 | 2 | Vinnande bud |
21/9 19:36:37 | 1 | 1.200 kr |
21/9 19:36:37 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
21/9 19:39:13 | 1 | 1.400 kr |
21/9 19:39:13 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyrer
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57